Günlerce sürecek… Birçok şehir için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son tahminlere göre yurdun hemen hemen tamamında bulutlu bir hava hakim olacak, Ege, Marmara ve Karadeniz bölgelerinde ise sağanak yağış bekleniyor. Yağışların yer yer etkisini artıracağı tahmin edilirken cuma ve cumartesi günü ülkenin iç, batı ve kuzey kesimlerinin büyük kısmında yağışların etkili olması bekleniyor.

BİRÇOK BÖLGEDE ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Bugün Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batısı ile Antalya, Osmaniye, Hatay, Samsun, Tokat, Erzurum, ve Sivas çevreleri ve Adana’nın kuzey kesimleri ve Kahramanmaraş’ın batı ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların, Edirne ve Kırklareli ile Tekirdağ’ın iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi devam etmektedir.

Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 2-4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir